Listy

Nie ogarniam tego, co tu się dzieje - o. Kordian - Rafai, RCA, grudzień 2018 r.
Listy 06 grudnia 2018

Nie ogarniam tego, co tu się dzieje. Wojna to jeden z największych nonsensów ludzkości. Kiedy myślę o tym co dzieje się w Republice Środkowoafrykańskiej, cisną mi się do głowy następujące słowa: śmierć, zniszczenie, niesprawiedliwość, krzywda, okrucieństwo, podział, wrogość, zemsta, rozpacz, strach, głupota.

List o. Symeona - Bimbo, RCA
Listy 25 listopada 2018

Kochani, pozwólcie, że w niedzielne popołudnie dosiądę się do Waszego stołu i wypiję z Wami kawę, gawędząc nieco o tym co się u nas, w RCA, dzieje.

Liturgiczna kawa - o. Karol OFM
Listy 22 stycznia 2018

Praca w Puerto Suarez ruszyła ostro z kopyta. Oczywiście jak to zawsze bywa, że nowe miejsce, nowe obyczaje i tym razem mnie zaskoczyły.

o. Karol OFM / Boliwia, Puerto Suarez
Listy 14 stycznia 2018

Tak tutaj w Boliwii jednym słowem można określić klimat, który jest w Puerto Suarez – tropik… Podróż z Santa Cruz do Puerto Suarez przebiegła pomyślnie. Choć to jest 650 km jednak  szybko mi to minęło. Przyjechałem o 5 rano do Puerto Suarez. Tam już przed kościołem czekał na mnie brat zakonny aby wpuścić mnie do domu, gdzie mogłem troszeczkę odpocząć po podróży.

Wojna w Środkowej Afryce
Listy 02 stycznia 2018

W poniedziałek 20 listopada 2017 roku, do Rafai docierają złe wiadomości z wioski Dembia - o czwartej rano zostali zaatakowani przez bojówki muzułmańskie.
Tu wszyscy się z tym liczyli, pytanie tylko, czy pójdą dalej na Rafai? ..
o.Kordian Merta ofm - Rafai - Republika Środkowoafykańska

 

Z życia młodego misjonarza
Listy 02 stycznia 2018

Tak to już w życiu jest, że ostatnie dni starego roku, prowadzą nas w kierunku refleksji nad tym co się wydarzyło, co udało nam się osiągnąć, kogo udało nam się poznać.
Dla mnie osobiście był to rok wyjątkowy, ponieważ spełniło się jedno z moich największych pragnień: Afryka.

Życzenia WIELKANOCNE z Tazanii
Listy 16 kwietnia 2017

Kościół zaleca nam się smucić się przez 40 dni Wielkiego Postu ale potem zaprasza do świętowania przez 50 dni okresu Wielkanocy. Myślę że przeciętnego tanzańczyka nie trzeba zmuszać do świętowania. Mają to we krwi. Wystarczy prosty rytm wystukany na bębnie I ich nogi rwą się do tańca. Gorzej jest z zaproszeniem ich do przeżywania "chwili" ciszy. To zdecydowanie dla większości z nich jest sprzeczne z ich kulturą opierającą się na tradycji słownego przekazu. o. Placyd Górka OFM

Życzenia WIELKANOCNE oraz kolejne informacje z AFRYKI
Listy 16 kwietnia 2017

Niech Tajemnice Paschalne wprowadzą nas na drogę Jezusa, cierpiącego, ukrzyżowanego, umarłego i zmartwychwstałego,
abyśmy z Nim i w Nim mogli przejść, każdego dnia, ze śmierci do życia! Niech łaski i dary świętego czasu wielkanocnego obfitują w nas samych, w naszych rodzinach i w naszych wspólnotach, odnowieniem życia osobistego i życia z drugimi w jedności serca, w radości i w pokoju! +Tadeusz Zbigniew Kusy, OFM

Życzenia WIELKANOCNE z Boliwii
Listy 16 kwietnia 2017

Życzenia WIELKANOCNE z Boliwii - o. Karol Piela OFM, o. Dominik Mazur OFM, o. Sykstus Gajda OFM.