Misje OFM - serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

STRONA GŁÓWNAHISTORIAPRACA MISYJNAGALERIALINKI                                                             


   Świadomość głoszenia Ewangelii wszystkim narodom, zgodnie z nakazem misyjnym Chrystusa (por. Mk. 16,15; Mt. 38,19), towarzyszyła Kościołowi od początku i zawsze prowadziła bardziej do czynnego rozpowszechniania Ewangelii w świecie...

       więcej>>


    Jak wygląda zaangażowanie na polu misyjnym braci z naszej prowincji Wniebowzięcia NMP z Katowic...

 więcej >>


  Galeria zdjęć dokumentujących pracę misyjną naszych współbraci oraz działalność naszego sekretariatu...

 więcej>>


     Linki do wybranych miejsc w Internecie - znanych i mniej znanych...

   więcej>>


 



Niedziela Misyjna jest dniem solidarności wiary i ofiary z młodymi Kościołami.

 Dzisiaj, kiedy przychodzimy na Mszę św., możemy dowiedzieć się, że w tym dziele misyjnym uczestniczy także blisko 2 tysiące, polskich misjonarzy i misjonarek. Z tego znaczną część stanowią franciszkanie. Najbliżsi mojemu sercu są ci, którzy pochodzą z mojej prowincji zakonnej, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach-Panewnikach, którzy są obecni w Republice Środkowej Afryki, w Maroko, Tanzanii, Boliwii, Estonii, Białorusi, Rosji, w Ziemi Świętej, na Cyprze oraz Ukrainie.
Ta Niedziela rozpoczynająca Tydzień Misyjny koncentruje naszą uwagę na sytuację Kościoła w świecie. Wiemy, że Kościół z natury jest misyjny. Więc na każdym z nas spoczywa obowiązek głoszenia dobrej nowiny o Zbawieniu. Skąd czerpać siły do tego naszego codziennego misjonowania? Przede wszystkim ze Słowa Bożego i Eucharystii, są, bowiem źródłem i mocą misji. 
W Orędziu misyjnym na tegoroczną Niedzielę Misyjną Jan Paweł II napisał: "Do ewangelizowania świata potrzeba apostołów doświadczonych w sprawowaniu, adoracji i kontemplacji Eucharystii". Ta myśl Ojca Świętego, niestrudzonego apostoła i misjonarza naszych czasów, wprowadza nas w tajemnicę Eucharystii, którą będziemy za chwilę sprawować jako wspólnota. Dla Jana Pawła II potrzeba apostolstwa we współczesnym świecie jest oczywista, dlatego przypomina o zaangażowaniu wszystkich sił w posłudze i współpracy misyjnej Kościoła. Chociaż wzrasta liczba ochrzczonych na całym świecie, to jednak wciąż miliony ludzi nie poznało Ewangelii. Jeśli nawet poznali, to nie mają okazji, aby żyć tajemnicą Eucharystii z powodu braku kapłanów. Dlatego powinniśmy cenić sobie Eucharystię, w której bez trudu możemy uczestniczyć.
Uczestnicząc w Ofierze Eucharystycznej, lepiej rozumiemy powszechność odkupienia, a tym samym konieczność misyjnej działalności Kościoła. Niech Eucharystia będzie naszą siłą i nadzieją, że dar Ewangelii, również dzięki naszemu zaangażowaniu, może dotrzeć na krańce ziemi. Otoczmy naszych misjonarzy modlitwą, nie tylko teraz w tygodniu misyjnym, ale również w naszej codziennej modlitwie, aby naszym wspólnym wysiłkiem dzieło ewangelii rozrastało się nieustannie.


Koła Misyjne
Panewniki


Eucharystia i Misja - nierozerwalnie związane.  
czytaj więcej>>>

 IV Franciszkańskie Dni Misyjne
czytaj więcej>>>

do góry
  
Tydzień Misyjny