Misje OFM - serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia N.M.P. w Katowicach - Panewnikach


  < strona główna
 


 

 

 

 

 

 

 

wrzesień 2013

 

Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich.

Bracia i Siostry w Duchu św. Franciszka

Witam i serdecznie pozdrawiam. Dziękuje Panu Bogu i wam ukochani, za te piękne chwile spędzone razem z Wami podczas naszego pobytu na urlopie. Dowód waszej przyjaźni to też żywa i pełna ufności modlitwa do Boga za Misje, misjonarzy i za tych wśród których pracujemy. Serdeczne podziękowanie za pomoc dla misji jaka wyraziliście tez w hojnej kolekcie i wsparciu na rzecz Misji i naszej działalności duszpasterskiej wśród naszych wiernych, dzieci i młodzieży. Za wszelkie dobrodziejstwa, z Waszej strony serdeczne - Bóg Zapłać. Były momenty gdzie mogliśmy się podzielić z Wami wieloma sprawami; osiągnięciami i trudnościami jakie przeżywamy w naszej pracy misyjnej. Dziękuję za wasze serce otwarte i za waszą gościnność i życzliwość. Za wszystkie wasze starania niech wam Bóg błogosławi. Wracając do Boliwii, będziemy rozbudowywać naszą stacje Radiową. Naszym wielkim marzeniem jest, aby ta stacja radiowa mogła przekazywać sygnał telewizyjny dla wielu osiedli i parafii w naszym regionie de Guarayos. Słowo Boże przekazane przez Radio i Telewizje, będzie źródłem, błogosławieństwa i dobrej nowiny dla dzieci, młodzieży i ludzi dobrej woli. 
Naszym staraniem i wspólnym wysiłkiem jest stworzenie dobrych warunków do prowadzenia spotkań i katechizacji w salkach parafialnych, dla dzieci i młodzieży. Jest projekt aby dla działalności duszpasterskiej dla parafii w Guarayos, jak ; El Puente, i Yotau, gdzie pełni funkcje proboszcza O. Sykstus – duszpasterzem jest O. Kacper Kapron, O. Gustaw Mazur, w San Pablo obsługuje O. Cosme Polizio. Ascension de Guarayos ze swoim Ośrodkiem do Ewangelizacji stworzyłoby optymalne warunki do działalności i Farmacji przyszłych pokoleń w dziele głoszenia Słowa Bożego. 
Projekt istnieje, brak jednak funduszy dla budowy tego Ośrodka Duszpasterskiego. Stad nasz pokorna prośba o pamięć w modlitwie oraz o wsparcie finansowe dla tego projektu. Obecnie zajęcia te odbywają się na wolnym powietrzu pod palmą albo pod drzewami. 
Kończąc tych kilka słów jeszcze raz za wszystko i wszystkim serdecznie dziękujemy.
Z Bogiem. 

Fr. Gustavo y Adalberto (Wocjciech) Mazur, ofm
Misjonarze z Boliwi
Parafie z Ascensión de Guarayos y Yotaú

 

 


praca misyjna

galeria zdjęć 


linki do stron internetowych

 
 


kontakt z biurem misyjnym 


 
tel. 32 252-68-70 wew. 410, 411.

 


    

 

 

 

 

     
do góry