Misje OFM - serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia N.M.P. w Katowicach - Panewnikach


  < strona główna
 


 

 

 

 

 

 

 

Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich

Gdy jak co roku w radości i zadumie obchodzimy uroczystość Bożego Narodzenia, zadajemy sobie to samo wciąż pytanie: kim jest człowiek, że Bóg aż tak się dla niego uniżył, stając się dla niego Darem?

Każdy Boży dar domaga się odpowiedzi; jest dla człowieka zadaniem. Istotę tego zadania określił sam Jezus Chrystus u początków swej publicznej działalności: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!  (Mk 1, 15), bo „bliskie jest królestwo Boże” (Mt 3, 2). Te same słowa kierują do nas biskupi jako myśl przewodnią nowego roku duszpasterskiego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”

Istotą życia chrześcijanina na ziemi jest nieustanne nawracanie się, polegające na codziennym zrywaniu ze wszystkim, co nie jest jednoznacznie Chrystusowe. W ten sposób rozszerza się w świecie królestwo Boże, zapoczątkowane przez Jezusa: „królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju” (Prefacja o Jezusie Chrystusie, Królu Wszechświata). Za rozwój tego królestwa odpowiedzialny jest każdy z nas. W naszym imieniu na krańce ziemi zanoszą je nasi bracia pracujący na misjach.

Wszystkim naszym Przyjaciołom, wspierającym franciszkańskie dzieło misyjne, życzymy, by ogarnęła Was miłość Boża objawiona w Betlejem. Niech przemienia ona Wasze życie, stając się zaczynem królestwa Bożego w Was i wokół Was.

o. Dymitr Żeglin ofm.

 


praca misyjna

galeria zdjęć 


linki do stron internetowych

 
 


kontakt z biurem misyjnym 


 
tel. 32 252-68-70 wew. 410, 411.

 


   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
do góry