Misje OFM - serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia N.M.P. w Katowicach - Panewnikach


  < strona główna
 


 

 

 

 

 

 

 

                                                                                     luty 2015 r.

 

Wizyta prowincjała z Boliwii w Polsce.

W dniach od 1 do 6 lutego br. w naszych polskich prowincjach gościli boliwijski prowincjał Orlando Cabrera i jego sekretarz Ben Hur Sotto Cabrera.  Wizyta miała charakter braterski. Nowo wybrany prowincjał misyjnej prowincji św. Antoniego w Boliwii chciał poznać prowincje, z których wyjechali na misje nasi bracia. Dla przypomnienia, pierwsza grupa, czteroosobowa, wyruszyła z naszej katowickiej prowincji w roku 1976. 

W trakcie wizyty goście z Boliwii odwiedzili: Kraków, Bronowice – seminarium, Kryniczno k. Wrocławia, Poznań, Wronki – seminarium, Miejską Górkę – nowicjat, Wrocław – seminarium, Wieluń, Częstochowę, Centrum Powołaniowe w Chorzowie i nasze seminarium w Panewnikach. Ojciec Orlando spotkał się również z wszystkimi prowincjałami, by podziękować za obecność  Polaków, którzy na stanowią dziś największą grupę obcokrajowców w prowincji boliwijskiej. Padały również słowa zaproszenia nowych współbraci. Sytuacja personalna prowincji boliwijskiej w ostatnich latach mocno się skomplikowała ze względu na spadającą ilość powołań i zgonów przybyłych przed wieloma laty misjonarzy. Aktualnie prowincja ta liczy 107 profesów wieczystych, w tym 46 Boliwijczyków. 

Braciom z Boliwii towarzyszyli br. Marek Baranowicz z prowincji św. Jadwigi i o. Dymitr Żeglin z prowincji Wniebowzięcia NMP. 

W Boliwii pracuje obecnie 17 misjonarzy z polskich prowincji.

Z prowincji św. Jadwigi: o. bp Antoni Reiman, o. Stanisław Skrzydło, br. Feliks Skrzypacz, o. Kacper Nowakowski

Z prowincji św. Franciszka z Asyżu: o. Andrzej Włodarczyk, o. Euzebiusz Konkolewski, o. Eryk Katulski i o. Alan Mroczkowski.

Z prowincji Matki Bożej Anielskiej: o. Kacper Kaproń

Z naszej prowincji: o. Kazimierz Falkus, o. Dominik Mazur, o. Gustaw Mazur,
 o. Sykstus Gajda, o. Cezary Domogała, o. Eugeniusz Kantor i o. Paschalis Jędrzejas. 


zobacz
Wspólne zdjęcie w klasztorze
 w Panewnikach


zobacz
Miejska Górka - nowicjat 


zobacz
Seminarium Kraków Bronowice


zobacz
Wronki - seminarium


zobacz
Chorzów - centrum powołaniowe


zobacz
Panewniki spotkanie w seminarium


praca misyjna

galeria zdjęć 


linki do stron internetowych

 
 


kontakt z biurem misyjnym 


 tel. 32 252-68-70 wew. 410, 411. 

 


    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
do góry