Misje OFM - serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia N.M.P. w Katowicach - Panewnikach


  < strona główna
 


 

 

 

 

 

                                                                                                grudzień 2015 

 

Drodzy przyjaciele Misji Franciszkańskich.


  Przeżywając Adwent i przygotowując się na Święta Bożego Narodzenia muszę wspomnieć o szczególnych wydarzeniach którymi obdarował nas dobry Bóg w tym kończącym się roku. 
  W Archidiecezji Dar es Salaam przezywaliśmy Rok Rodziny, rozpoczęliśmy Rok dedykowany osobom konsekrowanym I wreszcie rozpoczęliśmy Rok Miłosierdzia. Te wydarzenia pomogły nam przypomnieć sobie jak wiele zawdzięczamy Bogu i również jaz rzadko dziękujemy za Jego ojcowska dobroć.
  Nie mogę pominąć również Papieskiej pielgrzymki do Kenii, Ugandy i Republiki Centralnej Afryki. Jego słowa były przyjmowane z nadzieją również w Tanzanii która czeka na Jego wizytę. Podobno taka powinna mieć miejsce w 2018 roku z okazji 150-lecia przybycia pierwszych misjonarzy.
  Ważnym wydarzeniem w Tanzanii były również wybory Prezydenckie, które odbyły się 25 października. Długa kampania wprowadziła wiele podziałów i nienawiści między ludzi i obawiano się zamieszek czy też bratobójczych walk jakie miały miejsce w Kenii w 2008 roku. Dlatego wielu podjęło modlitwy o pokój w Tanzanii. Zaangażowały się w te modlitwę różne kościoły i wyznania. Również w naszej archidiecezji modlili się dorośli, młodzież i dzieci. Pozytywne zmiany wyproszone przez te modlitwy przeżywamy teraz w Tanzanii. Ma to również związek z islamizacja Afryki. W centralno-wschodniej części Afryki Tanzania ma największy procent muzułmanów. 
Drodzy Przyjaciele, jest za co dziękować Bogu, ale też jest wiele sytuacji które wymagają troski. Mam tu na myślę bardzo poważna sytuację w Burundi która graniczy z Tanzania. Każdego dnia giną tam ludzie zaangażowani pośrednio lub bezpośrednio w skomplikowaną sytuację polityczna.

  Boże Narodzenie jest czasem nadziei, czasem powrotów, przebaczenia i radości budowania pokoju. Życzę również Wam by te Święta Bożego Narodzenia przyniosły na nowo radość bycia razem. By wspólnie i jednym głosem przywitać Nowonarodzonego Jezusa.


o. Placyd OFM

                                  

 


praca misyjna

galeria zdjęć 


linki do stron internetowych

 
 


kontakt z biurem misyjnym 


 
tel. 32 252-68-70 wew. 410.

 


    

 

 

 

 

 

     
do góry