Misje OFM - serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia N.M.P. w Katowicach - Panewnikach


  < strona główna
 


 

 

 

 

 

                                                                                                grudzień 2015 

Paz y Bien  - czyli pokój i dobro 

Z regionu tropikalnego i najcieplejszego w całej Boliwii pisze do państwa Paschalis od 3 lat posługujący na kontynencie Ameryki Południowej.

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia chciałbym wszystkim przyjaciołom misji franciszkańskich złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niechaj Chrystus który pragnie narodzić się w sercu każdego z nas zastanie nas przygotowanych na jego przyjęcie.  Abyśmy tak jak Maryja która wypowiedziała Fiat które stało się dla niej źródłem radości również my w każdym momencie naszego życia potrafili dzielić się tą radością, która będzie zbliżała nas samych i naszych bliskich do Boga.

Chciałbym również podzielić się z wami moją radością ponieważ od grudnia rozpoczęliśmy budowę kaplicy w wiosce Miraflores. Wioska ma ok 300 mieszkańców, kiedyś była tam kaplica ale niestety na dzień dzisiejszy została z niej tylko jedna ściana a cała reszta z powodów ciężkich warunków klimatycznych tego regionu się zawaliła. Mieszkańcy tej wioski jaki większości wiosek do których jeździmy są ludźmi ubogimi których chaty są najczęściej zrobione z ziemi wymieszanej z liśćmi, wiec sami nie byli by w stanie odbudować kaplicy i to właśnie dzięki wsparciu ludzi dobrej woli możemy kontynuować naszą pracę ewangelizacyjną, Za co z całego serca dziękuje. 

Niech Chrystus nasz Pan i Zbawca każdego z was błogosławi i obdarza swoimi łaskami

o. Paschalis Jędrzejas OFM


Zdjęcia z wioski Miraflores gdzie budowana jest kaplica.

                                  

 


praca misyjna

galeria zdjęć 


linki do stron internetowych

 
 


kontakt z biurem misyjnym 


 
tel. 32 252-68-70 wew. 410.

 


    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
do góry