Misje OFM - serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Serwis informujący o działalności misyjnej Zakonu Braci Mniejszych Polskiej Prowincji Wniebowzięcia N.M.P. w Katowicach - Panewnikach


  < strona główna
 


 

 

 

 

 

 

 

                                                                        Katowice Panewniki, 11 kwietnia 2016. 


Ojciec Symeon nowym misjonarzem pracującym w Republice Środkowoafrykańskiej.W dniu 10 kwietnia 2016 r. w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Rachowicach, o. Symeon Masarczyk OFM otrzymał z rąk Ministra Prowincjalnego o. Antonina Brząkalika krzyż misyjny. 
Tym gestem Kościół posyła nowego misjonarza, którego Duch Święty powołał do misyjnego dzieła, do Republiki Środkowoafrykańskiej. Ojciec Symeon został wyświęcony na kapłana 11 kwietnia 2015 roku. Po święceniach podjął miesięczny kurs języka francuskiego we Francji, po czym 23 czerwca wyjechał na pięciomiesięczny staż co RŚA. 
W tym czasie poznał dwie placówki prowadzone przez naszych braci: dom formacyjny w Bimbo oraz parafię w Rafai. Ojciec neoprezbiter wrócił do Polski 9 grudnia. Z początkiem roku 2016 wyjechał raz jeszcze do Francji, by pogłębić znajomość języka. 
Teraz podjął decyzję o pracy misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej. Otrzymał krzyż misyjny, który będzie mu towarzyszył na apostolskich drogach Czarnego Lądu. 
Ojciec Symeon wyleci do Afryki 26 kwietnia br. 

 


Polecamy jego misyjną posługę Bogu w naszych modlitwach przez ręce Maryi - Gwiazdy Ewangelizacji.


zobacz
 Msza Święta w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Rachowicach


zobacz
Msza Święta w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Rachowicach


zobacz
 Pamiątkowe zdjęcie z braćmi kapłanami


zobacz
Pamiątkowe zdjęcie z rodziną


praca misyjna

galeria zdjęć 


linki do stron internetowych

 
 


kontakt z biurem misyjnym 


 tel. 32 252-68-70 wew. 410, 411. 

 


    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
do góry