Wydarzenia

Z życia młodego misjonarza
Wydarzenia 02 stycznia 2018

Tak to już w życiu jest, że ostatnie dni starego roku, prowadzą nas w kierunku refleksji nad tym co się wydarzyło, co udało nam się osiągnąć, kogo udało nam się poznać.
Dla mnie osobiście był to rok wyjątkowy, ponieważ spełniło się jedno z moich największych pragnień: Afryka.

31 grudnia 2017, Bimbo, RCA
Wydarzenia 31 grudnia 2017

...by dobrze zacząć ten rok. Generalnie Święta Bożego Narodzenia szybko mijają, ale mam wrażenie że tu, w Afryce jeszcze szybciej. Pewnie dlatego, że brak mi tu wszystkich „polskich wspomagaczy”… Nie ma żywej choinki, nie ma kolęd, nie ma zapachu makówek ani moczki. Brak tu także „drugiego dnia Świąt”...

26 października, Bimbo, RCA
Wydarzenia 26 października 2017

Zaraz po uroczystościach rozpoczęły się już bezpośrednie przygotowania do wyjazdu braci do Boali. Dokładnie dwunastego października ekipa braci – Fabien i Thibaud, na czele z o. Normanem wyruszyła małym busem obficie zapakowanym do naszej nowej misji oddalonej o 90 km od stolicy.

Moi Drodzy, przekazuję i dzielę się tym, co napisalem w ostatnich dniach...+Tadeusz Zbigniew Kusy, OFM
Wydarzenia 20 października 2017

Weź tę Księgę i czytaj, rozważaj to, co czytasz, głoś to, co rozważyłeś, żyj tym, co głosisz !

Nowy Misjonarz z posłaniem do Afryki
Wydarzenia 25 czerwca 2017

W dniu 25.06.2017 r. w kościele pw. św. Wojciecha w Bytomiu podczas Mszy świętej o godz. 12.00 o. Prowincjał Antonin Brząkalik wręczył o. Hieronimowi krzyż misyjny.

Relacja z pielgrzymki przyjaciół misji i Ziemi św. na Górze św. Anny
Wydarzenia 17 czerwca 2017

W sobotę 17 czerwca rozpoczęliśmy na Górze św. Anny 15-tą pielgrzymkę Przyjaciół Misji i Ziemi Świętej. Niestety, pogoda w sobotę była deszczowa.

Wiadomości z Republiki Środkowoafrykańskiej
Wydarzenia 01 czerwca 2017

W Niedzielę Palmową 2013 roku odziały rebeliantów pod przywództwem dżihadistów z Czadu i Sudanu zajęły stolicę RCA Bangui. W mgnieniu oka splądrowali cały kraj niszcząc budynki państwowe, merostwa, więzienia, żandarmerię.

XV pielgrzymka Przyjaciół Misji i Ziemi Świętej
Wydarzenia 30 maja 2017

Z wielką radością po raz 15-sty zapraszamy Was na coroczną pielgrzymkę na Górę św. Anny. W tym roku świętujemy 800-lecie przybycia św. Franciszka do Ziemi Pana Jezusa.

Nowa Kaplica w wiosce Mote Cristo
Wydarzenia 16 września 2013

Nowa Kaplica w wiosce Mote Cristo - pisze o. Cezary Domagała z Boliwii.

Sytuacja w Środkowej Afryce
Wydarzenia 15 września 2013

Siedzę i popijam herbatę z miętą, marząc o zimnej coli lub piwie. Nie wiem od czego zacząć, trochę się tego nazbierało. W Ketemo jest kościół w którym znajduje się też szkoła jest to wioska oddalona ok 80 km od Rafai w kierunku Banassou.

Poprzednia strona